Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klany - o co chodzi?
#1
[Image: nekromantaGothic_sig_01.png]

Witaj! Czy to prawda, że nie wiesz czym są Klany w świecie GMP? Nie miałeś z tym styczności? Tak? A więc, pozwól, że przeprowadzę Cię przez krótką lekcję, która wszystko Ci wyjaśni... Usiądź spokojnie, by w jak najlepszych warunkach wybrać się w przeszłość, przyszłość i teraźniejszość.
I. Klany.

Klany są organizacjami w świecie GMP/G2O, powstałymi przy początku samej modyfikacji i od tamtej pory wciąż aktywnie w niej uczestniczą. Mamy świadomość, że może to być dla Ciebie czarna magia, aczkolwiek nie jest to takie trudne. Czym się zajmujemy? W wielkim skrócie rzecz ująwszy: rywalizacją. Rywalizacją na arenie Gothic Multiplayer. Wszystkie aktywne klany koniec końców będą zmuszone spotkać się ze sobą w boju. Czasem jest to walka klanów sprzymierzonych, czasem największych wrogów- i te i drugie potrafią wywołać emocje. Każdy Klan to osobna struktura- ma własne zasady, tradycje, sposoby działania itd. Nie jestem w stanie Ci przedstawić wszystkiego. Pozostaje mi odesłać Cię do konkretnych tematów konkretnych Klanów. Jednak to co Ci mogę na pewno napisać to to, że każdy Klan nastawiony jest na wspólną grę, jest to element wspólny wszystkich organizacji. To był bardzo krótki i ogólny wstęp do Klanów. Mam nadzieję, że Cie zaciekawiłem. Zapraszam dalej...

II. Historia Klanów.

No! A więc czas, abyśmy udali się w najdalszą przeszłość Gothic Multiplayer. Dzień 23 stycznia 2011 roku- na światło dnia zostaje ukazana modyfikacja tworzona przez polskich programistów, pasjonatów Gothic. Modyfikacja ściąga rzeszę fanów, chętnych do wspólnej gry w legendarną markę. Warunki do powstania Klanów były idealne... GMP nastawione w całości na walkę, chętni do dłuższej gry, nowi gracze. Tak nastaje pierwsza era Klanów GMP. Powstają legendy takie jak Espadre, czy Gwardia Innosa. Tworzą się pierwsze struktury organizacji. Wiele z nich nie przetrwało do dzisiaj, kilka wciąż stoi dumnie, jak np. przedstawione przeze mnie wcześniej dwa Klany.

Klany otrzymują specjalne miejsce w modyfikacji- dział społeczności, dział Klanów. Community nastawiona była wtedy na grę klanów, nic innego nie grało roli. Osoby takie jak Luke- Community Leader- działają w interesie Klanów, tworząc z nich najważniejszą grupę modyfikacji, która z każdą chwilą zwiększa grono odbiorców. Sytuacja taka panuje, aż do wielkiej aktualizacji samej modyfikacji...

Owa aktualizacja dodała możliwość tworzenia zupełnie innych wersji serwerów. Kształtuje się do dziś dominujący tryb na GMP- RolePlay. Klany powoli stają z nim w opozycji. Rodzi się konflikt, który trwa aż do dnia dzisiejszego: DM vs RP. Mimo to Klany wciąż "stoją na czele" społeczności GMP. Są najbliżej Twórców i to pod Klany kształtuje się wiele rozwiązań. Nie męczy Cie taki napływ historii? Powoli zbliżamy się do naszych czasów...

Taka sama sytuacja trwa dłuższy czas... Klany wciąż znajdowały miejsce w dziale klanów, wciąż były traktowane jako "wódz" społeczności. W międzyczasie miejsce Luke'a zajmuje Brzytwa, który kontynuuje dzieło poprzednika. Rzecz jasna nastąpiło wiele zmian, ale zbyt długo by o nich pisać. Modyfikacja miała obchodzić swój pierwszy rok... 23 stycznia 2012 był oczekiwany przez graczy jako nadzieja na kolejne nowości. Tyleż większe było nasze zaskoczenie... Twórcy zapowiedzieli zamknięcie projektu. Strona i forum modyfikacji zostało zamknięte. Wtedy Klany pokazały czym są. Stworzone zostały dwa nieoficjalne fora społeczności, które potem połączyły się w jedno. Wszystkie Klany udają się właśnie tam, pociągając za sobą graczy GMP z innych trybów. Tworzą się nowe ekipy, forum działa na własną rękę pod przewodnictwem Corypta i Brzytwy. Taka sytuacja trwa przez ponad 2 miesiące. Po tym czasie Twórcy przywracają modyfikację. Wielu, w tym także i ja i mam nadzieję, że i niedługo Ty, doszukuje się tutaj zasługi Klanów, które zjednoczyły społeczność GMP i pokazały Ojcowi Inicjatorowi i programistom, iż mają dla kogo tworzyć swoje dzieło. To jest najdłuższy dział, prawda? Nie martw się... Następne będą krótsze.

Tak więc forum powraca, Klany wracają do swojego miejsca. W miarę opanowana sytuacja trwa aż do 10 października 2012 roku. Jest to chyba najważniejsza data dla Klanów i jedna z najważniejszych w modyfikacji. Wtedy to Twórca bezpowrotnie pozbywa się działu klanów. Klany zostają pozostawione same sobie...

Wszyscy przewidywali upadek Klanów. Być może było i to celem samego Ojca Inicjatora, lecz nie dawaliśmy za wygraną. Niektóre Klany upadały, inne wciąż czekały i grały wspólnie. Gdy tworzy się zalążek nowego GMP Klany otrzymują forum klanów, jako pierwszy projekt partnerski modyfikacji. Klany mobilizują się. Forum przechodzi w ręce Piotrka. Zrezygnował on z funkcji nie dając możliwości jakichkolwiek zmian. Forum zostaje uśpione na okres czasu, aż do momentu gdy Ojciec Inicjator wyznacza nowego administratora- Gornosa.

Forum klanów wchodzi w nowy czas. Gornos wybiera Community Leaderów, forum się organizuje. Sytuacja zmienia się na gorsze dopiero po dłuższym czasie. Wtedy to władzę otrzymują osoby nieodpowiednie, nienadające się do tego. Apogeum sprawy przynosi fakt, że jedną z najważniejszych funkcji otrzymał Rudin- znany z usuwania for, włamów i ogólnie tego typu spraw. Doprowadza to w konsekwencji do kolejnego usunięcia forum klanów. Klany po raz kolejny organizują się. Większość wybiera nieoficjalne forum Doredha... Dalej jest to historia, którą zna większa część osób działających w Klanach. Porozmawiaj z nimi, nie gryziemy, a nie chcę Cie zanudzać jeszcze dłuższym tekstem. Uff, to koniec tego działu- najdłuższego działu. Jak widać historia Klanów obfituje w ciekawe zwroty akcji.

[Image: smokGothic_sig_01.png]
III. Żywe legendy Klanów.

Gdy przebyliśmy wspólnie drogę w przeszłość czas trochę odpocząć. Teraz będzie tylko z górki. Przebywając ze społecznością natkniesz się pewnie na Klany, które mienić się będą legendarnymi, lub też inne osoby, będą w takim stylu się do nich zwracać. Istnieją takie Klany i owszem- można je nazwać legendami. Największymi legendami GMP są Klan Espadre i Gwardia Innosa. Jedne z najstarszych klanów. Szczególnie znany w modyfikacji jest ten pierwszy i to nie tylko w świecie Klanów. Na pewno sam dojdziesz do wniosku dlaczego to oni są tak znani. Nie będę opisywał każdego Klanu po kolei, już i tak Cie długo trzymam. Mogę tylko napisać kolejne żywe legendy... Czarna Ręka, pod dowództwem Doredha; Bogowie Areny- jeden z najbardziej utytułowanych Klanów GMP, obecnie najsilniejszy względem walki- Carona; Zakon Żywiołów, pod dowodzeniem Marvina- odłam Imperium Sergia; oraz Zakon Kyuu- legendarny Klan założony przez Magic/Madzię.

IV. Eventy i sparingi.

Od zarania Klany szczególnie zajmowały się walką i eventami. Na tym żyły Klany i w ten sposób określano najlepsze z nich. Sparingi są ustalonymi przez Dowódców walkami, zwykle w w równej liczbie graczy po obu stronach. Wszystkie elementy walki są dowolnym postanowieniem przywódców walczących organizacji. Natomiast eventy to wydarzenia, coś w rodzaju konkursów. Tworzone są one przez grupę Event Management/Manager i skupiają zwykle reprezentacje Klanów. Zwykle mają swoje podłoże fabularne i przedstawione są w różnej tematyce.

V. Jak zostać członkiem Klanu?

Nie jestem w stanie Ci wiele pomóc w tej sprawie. Każdy Klan ma własny system rekrutacji, który może rządzić się innymi prawami. Pozostaje mi jedynie odesłać Cie do tematów Klanów. Tam zwykle pojawia się dział dot. rekrutacji, z którym musisz się po prostu zapoznać i do niego zastosować.
[Image: SzponBeliara.png]
Tekst by [font=Arial, sans-serif]ALbatrOS
Edycja tekstu by EfreN
Grafika by Orku
[/font]


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)