Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak utworzyć klan?
#1
[Image: militiaGothic_sig_01.png]
W
itam! Temat powstał by Ci pomóc. Po nim zapewne nie będziesz mieć już problemów z założeniem swojej własnej organizacji. Przed przystąpieniem do organizowania Klanu upewnij się, że znasz ten temat i wątek, bez tego ani rusz.
I. Członkowie.
Podstawowym założeniem Klanu jest jednoczenie kilku, lub więcej, użytkowników tą samą banderą ,nazwą, założeniami itp. Zanim założysz Klan musisz znaleźć przynajmniej 2 członków, którzy chętni będą do tworzenia wraz z Tobą własnej legendy na arenie klanów. W jaki sposób znaleźć członków? Najczęściej stosowaną metodą jest szukanie po znajomych z "gmpowskiego" świata. Jest to metoda zwykle najskuteczniejsza i najłatwiejsza. Nieco trudniejszą i wymagającą poświęcenia więcej ilości czasu jest szukanie ludzi na serwerach, najczęściej DM, lub MMORPG. Należy wtedy szukać ludzi bez tzw. tagu, lecz i to nie gwarantuje, że osoby te nie są już członkami jakiegoś Klanu. Musisz wykazać się wtedy umiejętnością przekonywania do siebie, zachęcić potencjalnego członka i poprosić go o lepszy i sprawniejszy kontakt niż serwer, jak np. TS, GG czy Discord. To pozwala na szybkie rozmowy na temat powstającego Klanu. Jeśli naprawdę chcesz znaleźć się kiedyś w Klanach, wraz ze swoim tematem, musisz być świadomy kogo wybierasz. Osoby te muszą być aktywne i ambitne, by Twój Klan przetrwał.
II. Tematyka Klanu.
Nazwa Klanu jest twoją własną inwencją. Nie jest zakazane tworzenie Zakonów Jedi, lub Piratów z Karaibów, ale najbardziej cenione wśród społeczności (o tym napiszę w ostatnim rozdziale) są Klany wywodzące się z uniwersum Gothica. Często w Klanach przejawiają się nazwy z Myrtany, Khorinis, Varantu, często mamy okazję słyszeć o Paladynach, Magach Ognia, Wody itd. Wynika to z faktu, iż zdecydowana większość Klanów to klany utrzymane w konwencji serii gry Gothic. Najczęściej nazwy klanów zawierają prefixy, jak np. zakon, przymierze, kompania, drużyna, krąg, jednak nie są one wymagane. Nazwa to Twój własny wybór, jeden z trudniejszych notabene. To jaką nazwę wybierzesz może decydować o dalszej przyszłości Twojego Klanu. Polecam najpierw dobrze przemyśleć tematykę, przeglądnąć nazwy innych Klanów i skorzystać z wyobraźni. Dla chcącego nic trudnego, szybko wpadniesz na interesującą nazwę- gwarantuję.
III. Nazwa Klanu.
Jak już pisałem: społeczność najbardziej ceni Klany utrzymane w konwencji Gothic. Stąd wszelkie oddziały assasynów z Varantu, lub paladynów z Vengardu są mile widziane. Jednak nie jest zakazane czerpanie, lub całkowite pochłonięcie się, innej tematyce. W praktyce możesz stworzyć nawet post-nuklearny lub wyciągnięty prosto z science-fiction oddział strzelców. Jednak o tym jak to wpłynie na Klan będzie napisane później. Musisz się zastanowić nad wyborem tematyki. Czy będą to bogobojni wyznawcy Innosa, czy mroczny Klan wojowników Beliara, czy zupełnie coś innego zależy tylko od Ciebie. Radziłbym jednak unikać tworzenia Klanu Assasynów rodem z gry Assasin Creed, lub zakonu Wiedźminów z uniwersum Sapkowskiego. Takie elementy wśród społeczności są uważane za nieoryginalne. Musisz oczywiście pamiętać o tym, by tematyka Twojego Klanu w 100% była zgodna z nazwą. Nie można stworzyć Klanu o tematyce Innosa o nazwie "Wędrowcy Beliara", jest to absurdalne, poniekąd głupie.
IV. Pierwszy post.
Po zebraniu członków, wybraniu nazwy i tematyki, przyszła pora na bardzo trudny etap, który w konsekwencji wejścia do społeczności jest niezmiernie ważny. Wykonanie pierwszego postu to trudne zadanie, jednak łatwo sobie z nim poradzić. Jaki jest najłatwiejszy sposób? Wejdź w dział Klanów Sztandarowych, przeglądaj posty... Od razu zrozumiesz o co mi chodzi. Estetyka, rąbek fabularności, grafiki, odpowiednie zaprojektowanie postu w tzw. bbcodach, spis członków, informacje i kilka innych elementów, a także własne widzimisię i cały post gotowy. Czy jesteśmy Ci w stanie pomóc w wykonaniu czegoś takiego? Owszem, ale tylko jeśli Klan już istnieje, tj. jeśli udostępnisz go publicznie. Ma to swoje plusy i minusy... Jeśli nie czujesz, że masz dobry post my zrobimy Ci względnie lepszy, ale sam musisz wyjść z postem schludnym, nawet pozbawionym niektórych elementów jak grafika, sztandar, bo inaczej społeczność Cie "zje". No, jest też inna opcja, ale dość trudna w wykonaniu. Możesz poszukać ludzi, którzy Ci to zrobią. Nie jest to łatwe, ponieważ nie są to umiejętności, które posiada pierwszy lepszy, a nawet jeśli kogoś takiego znajdziesz to zwykle takie osoby są niechętne, w obawie, że ich praca szybko pójdzie na marne, w przypadku rychłego upadku Klanu. Tak jak pisałem: oglądaj inne Klany. Patrz jak wyglądają, co mają, jak to robią i od razu załapiesz o co chodzi w wyrażeniu "pierwszy post".
V. Forum.
Forum jest zwykle sprawą kluczową. W tym miejscu będziesz mógł umawiać się ze swoimi klanowiczami na grę, rozmawiać z nimi, ogłaszać nowości, lub też przyjmować nowych członków. Sprawa trudna, ponieważ nie jest to zadanie łatwe, jednak w "naszym świecie" forum jesteśmy w stanie Ci wykonać. Co na takim forum powinno się znajdować? Ukryte działy dla Ciebie i klanowiczów, dział otwarty dla wszystkich gości forum, dział do rekrutacji. Podział i wykonanie jest dowolne. Jeśli nie umiesz tego wykonać to znalezienie osoby do samego zaprojektowanie forum pod względem wyglądu działów nie jest trudnym zadaniem. Idealną alternatywą jest stworzenie serwera na discordzie, sam komunikator oferuje w tym etapie bardzo dużą ilość możliwości manipulacji działami, tekstami i premisjami.

VI. Społeczność a nowe Klany.
Zakładając Klan wchodzisz do społeczności Klanów. Robią to też twoi członkowie, o ile nigdy nie byli członkami żadnego z nich. Społeczności można zaimponować, społeczność może Ci pomóc, społeczność może Cie wyśmiać. Musisz być na to gotowy. Co zrobić by tego uniknąć? Postaraj się zaprezentować jak najlepiej. Zakładając Klan, tworząc post (nawet pozbawiony niektórych elementów) postaraj się by Klan był maksymalnie "poważny", wykonany w estetyczny i schludny sposób. Pamiętaj także: Dowódca to główny przedstawiciel Klanu. Staraj siebie pokazywać z jak najlepszej strony, unikaj błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych, nadmiaru wulgaryzmów, etc.
[Image: uriziel.png]
Tekst by ALbatrOS
Edycja tekstu by EfreN
Grafika by Orku


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  |KM| Klan Młota Dziobak 66 30,109 09.12.2020, 20:31
Last Post: Dziobak
  Klan Espadre Espadre 29 20,478 01.12.2020, 00:40
Last Post: Kejn

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)