Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karczma "Nietrwałe zrzeszenie"
#11
Dokładnie tak Denis!
#MuremZaKlanami
[Image: HyRP0zL.png]
Reply
#12
klany? buehehe dawno martwe. Tylko RP koleżaneczki.
[Image: dvdsvpx.gif]
Reply
#13
(09.07.2020, 23:17)MiolQ Wrote: klany? buehehe dawno martwe. Tylko RP koleżaneczki.

Wiesz co, klany nadal są i istnieją a nie tylko GRP. Żyją i żyć będą chuja wiesz i nie wiesz co się dzieje. Pozdrawiamy Klan Espadre.
''Mój honor to moje życie''
Reply
#14
(10.07.2020, 00:04)Denis Wrote:
(09.07.2020, 23:17)MiolQ Wrote: klany? buehehe dawno martwe. Tylko RP koleżaneczki.

Wiesz co, klany nadal są i istnieją a nie tylko GRP.  Żyją i żyć będą chuja wiesz i nie wiesz co się dzieje. Pozdrawiamy Klan Espadre.

Dobrze denis!
Reply
#15
Taka reaktywacja klanów jak za czasów Wodnego Kręgu, albo Enklawy, a najlepiej Bagna Klanów by się przydała. Fajnie, że przynajmniej został podjęty przez Efrena jakiś trud zachęcenia do aktywności. Myślę jednak, że to będzie ciężkie. Od 2011 roku minęło 9 lat i klany oczywiście były ważne, jednak przez ten czas sparingi klanowe, jakieś eventy, serwery, to był naprawdę niewielki okres czasu, a wtedy większość siedziała na forach zamiast grać i statystyki pokazywały, że to naprawdę było sporo osób. Zwykłe serwery DM / TDM na długo ludzi nie trzymały. Eventy były fajne, ale było ich mało.

Myślę, że do tego byłby znów potrzebny jakiś motor napędowy. Serwer Bagno Klanów, to było coś. Przez czas kiedy ten serwer istniał naprawdę aktywność graczy była duża, było o co walczyć i każdy klan miał swoją bazę. Zabrakło mi jeszcze jakiś bardziej zaawansowanych statystyk, najlepiej połączonych ze stroną, co pokazywałoby np. który klan w danym tygodniu jest najlepszy i takie tam turniejowe rzeczy. Nic ludzi bardziej nie zachęca niż progres, ale tak jak pisałem - nawet bez tego Bagno Klanów to było coś, co konkretnie napędzało klany i nawet ośmieliłbym się stwierdzić, że był to najlepszy okres rywalizacji pomiędzy klanami od 2011, bo trwało to jakiś czas i nie było tylko sporadycznym turniejem wieczornym w stylu eventu.

Co potrzebne do rozruszania klanów ? - dobry serwer od strony technicznej, przede wszystkim dobra jego reklama - na forum, na youtube, na jakiś portalach o grach, a co najważniejsze: ciężka praca, czas i chęci czyli ludzie którym by się chciało i to nie tylko chwilowo. Napisać serwer to jedno, wypromować go to drugie, ale już utrzymać go (usprawnienia, jakieś eventy na serwerze itp. itd.) to najtrudniejsza rzecz.
Reply
#16
Zagrało by się na takim Bagnie, ale jak narazie mam nadzieję że liga klanów efrena wypali i to ją przydało by się wypromować w jakiś dobry sposób.
[Image: XJveuRM.png]
Reply
#17
Bagno, bagno. Mam nadzieję że to co szykujemy pozwoli zadowolić nowych graczy. Może w przyszłości czas i chęci pozwolą na coś dodatkowego.
Reply
#18
Co słychać ludziska? Jak się trzymacie w tych trudnych covidowych czasach?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)