Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak według was powinien wyglądać dobry projekt serwera
#21
AlbatrOS Wrote:Nie wtrącam się póki co w dyskusję o trybach i pomysłach, ale odniosę się tylko do gospodarki - gospodarkę można wykreować, albo zostawić to graczom. Ceny mogą być regulowane nie przez administrację, a graczy, którzy ustalają ceny na dane towary Wink

Tak, tak, też dobrze myślisz, nie mniej jednak przesyt może na początku rozgrywki bardzo ułatwić gre, co nie znaczy że zostawienie graczowi zarządzania taką gospodarką w jakimś stopniu, nie byłoby fajne.
#22
Ten Wątek powinien być wyznacznikiem dla wszystkich osób tworzących serwery.
#23
Podstawowa wiedza w dziedzinie marketingu - można postawić serwer, ale czy ktoś będzie na nim grał, jeśli się wcześniej nie nabierze na to ochoty. Administracja stabilna emocjonalnie, przykładowo niebanowanie graczy za parę słów krytyki. Przy obecnych ilościach graczy rozgrywka musi być zautomatyzowana, to jest podstawowa kwestia. Nie jeden handlarz, który wchodzi co 24h na 30 minut, tylko bot lub trudniejszy do wykonania system giełdy (jak ktoś grał to na wzór Runescape), oczywiście handel między graczami też powinien funkcjonować. Także większy nacisk na samodzielną typowo RPGową grę, przy 7 graczach trudno o tworzenie więzów i wysyłanie uśmieszków na czacie OOC. Gdy nikogo nie ma można sobie pokopać rudy, złota, poszukać jakichś losowych przedmiotów (uuuuu przecież to nie RP!!!!!!!!!), minigierki, questy, poskillować. Widziałem, że Aleksander próbował wprowadzać coś podobnego na UZ. Estetyka, tego mi brakuje i chyba nie spotkałem się z nią jeszcze na żadnym serwerze. No i na koniec nieograniczanie się, kreatywność, szukanie wzorców u najlepszych (np. jakieś gierki MMORPG, RPG), olej w głowie, o co ciężko, ale jak dzisiaj wspomniał Casius każdy człowiek jest inny i trudno znaleźć prawidłową rację. Dlatego proszę o nieatakowanie za moje szalone pomysły.

Częściowo zgadzam się z postami Marbara, Pavery, ProfeserosA.

Quote:Z resztą jeśli ktoś uzna, że jest w stanie stanąć na wysokości zadania, to śmiało niech próbuje. Jak serwer będzie faktycznie dobry i pogodzi ze sobą graczy z różnych trybów to mogę go nawet ogłosić jako oficjalny, ale raczej się nie doczekam takiej chwili.


Według mnie żadna faworyzacja i oficjalne serwery nie wchodzą grę. To tworzenie monopolu i niszczenie idei otwartej platformy.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Powrót serwera Draconis? DragonBess 16 9,035 02.11.2020, 21:59
Last Post: Alyih

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)