Thread Rating:
  • 11 Vote(s) - 3.82 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gildia Grafików
Quote:Mi się podoba :3 Tylko jak zrobiłeś ten efekt taki zielony, nie wiem jak się on nazywa.

To nie jest żaden efekt. Zwyczajna mapa gradientu w kolorach zielonych.
[Image: 4ba1350c804c9.png]
Reply
Teraz czekam na avek Big Grin
[Image: Toksyczny.png]
[Image: 1_3.png]
Reply
(30.07.2016, 15:59)Toksyczny Wrote: Typ grafiki: Sygnatura / Awatar
Wielkość: Dozwolona na forum
Kolorystyka: Post-nuklearne.
Napis: Toksyczny w kolorze zieleni / Awatar bez napisu
Tematyka: Fallout.
Preferowany element: Chciałbym żeby vault boy był na sygnaturze.
Inne: Brak.

[Image: Avatar.png]
Logo Gildii Grafików zostało zaktualizowane:

[Image: 1_1.png]

Quote:Jest jakiś sens glancować  na połysk wygląd praktycznie martwego tematu w którym raz na jakiś czas ktoś coś napisze? Tracisz czas.


Jasne, że nie ma sensu. Jednak niektóre rzeczy należy robić dla siebie... Czy to z nudów, czy dla zaspokojenia swojego ego. Patrząc teraz na temat Gildii mogę powiedzieć, że przynajmniej ładnie wygląda :>


Quote:Jest ono baaaaaardzo mylące. W "mojej" gildii nie było żadnych wzorów zgłoszeń, listy członków, listy weteranów, szefa czy jakieś punktacji. Takie rzeczy były w gildii Tonique'a boon i jego koledzy m.in. Rejwen mieli jakieś dziwne biurokratyczne zapędy. Twoja Gildia to zaprzeczenie mojej i de facto pewna forma reaktywacji pomysłu fana Paramore (dla "nowych": Tonique był fanem Paramore).

W sumie racja, aczkolwiek gdyby tak zostało to też wielka zbrodnia by nie była. W Wolnej Gildii nie chodziło o to jak działał temat Tonique'a tylko o fakt tego, że nic poza podaniami i o grafikę pisać nie można było. Wolna powstała z chwili i dlatego nic wielkiego w niej nie było.
Też trochę lecisz po bandzie. Nie wygrałeś dlatego, że znałeś się bardziej na grafice (choć to kłamstwo nie jest) tylko dlatego, że oczywistym jest, że izolowany schemat Tonique'a nie miał szans wygrać z czymś co dawało szeroko pojętą wolność w temacie.
[Image: 4ba1350c804c9.png]
Reply
Potrzeba mi coś na wzór sztandaru/flagi. Jakieś 300x500.  Ciemna czerwień/szkarłat lub taki ciemny metaliczny. Chciałbym by to nawiązywało do kultury krasnoludów. Bez żadnych napisów, za to mile widziane znaki runiczne. Oczekiwanymi elementami, byłyby kowadło(a jakże, tak sztampowo) i jakiś emblement ognia. Czy to w postaci obrazku czy jako symbol runiczny, tutaj zostawiam pole do "popisu".
No jakbyś mógł pokazać wersję bez tego czarnego konturu oraz kilkoma linijkami tekstu runicznego: 

ᛃᛟᛉᚺᛖᛁᚾᛉᚹᚢᛉ
  ᛇᛁᛚᚾᛁ ᛃᚨᚲ ᛇᛏᚨᛚ
ᚷᚾᛖᚹᚾᛁ ᛃᚨᚲ ᛟᚷᛁᛖᚾᛁ
Reply
Witam tych wielkich grafików z bagażem doświadczeń jak bawołów kark. Hoho to sobie pośmieszkowali, a teraz przedstawie moją pierwszą mapę, która ma już trochę czasu, ale interesuję mnie wasza ocena i porady na następne.
Niektóre aspekty wiem, że są słabe tj. róża wiatrów i tabliczka niżej, ale był to koniec i chciałem w końcu wypuścić to z siebie. Tak wiem powinienem doszlifować do końca, nie chciało mnie się. Trudno no kurczę.
ps: Coś mnie spoiler nie działa kurcze, to jak może moderator to jakiś walnie tę mapeczke w spoilerik.
ps2; a no i tych grafików co tak dużego doświadczenia nie mają jak bawoli kark czy to też mogą spojrzeć świeżym okiem i doradzić


[Image: qGmc2pV.jpg]
[Image: E2CgJWD.png]

Reply
Ja jako znany na świecie krytyk map wirtualnych daję tobie ocenę 9/10. Nie 10/10 bo nazwy takie... Nijakie.
Reply
Nie przesadzasz trochę? Wiesz jak robi się takie mapy nie mając zdolności w kwestii rysowania (digital artów) grafiki? Wykorzystuje się gotowe tekstury, patterny (wioski, góry, lasy) i przedstawia kształt mapy. Tak to działa. Większość grafik map na deviantarcie (nawet tych, które wyglądają bardzo profesjonalnie) bazuje na materiałach wykorzystanych w sieci. Jeśli weźmiesz pod uwagę patterny gór, miast, lasów itd. to są one bardzo często wykorzystywane, bo ich autor specjalnie po to je stworzył i udostępnił na deviantarcie. Sam je miałem na komputerze zanim przeinstalowałem system.

Jeśli miałbym ocenić tę mapę to tak. Na pewno warto skupić się na większym "poszatkowaniu" (nie wiem jak to zgrabnie ująć) brzegów i rzek. Są one za proste, za ostre. Powinny być poszarpane jak to normalny brzeg. Zmieniłbym kompas, bo wygląda kiepsko. Wydaje mi się, że morze wyglądałoby lepiej bez tych patternów, ale tego na pewno nie powiem. Te ciemniejsze nakładki na teksturę lądu (np. ta obok nazwy "Erel") wyglądają trochę kiepsko.
Kształt wysp projektowałeś sam czy zrobiłeś to na chmurach/jakichś generatorach/czy czymś innym?
[Image: 4ba1350c804c9.png]
Reply
(05.08.2016, 10:05)Orku Wrote: Mam dziwne wrażenie że ukradłeś skądś teksturę mapy i teksturę wody... Co oznacza że ocena wynosi 0/10 i powinieneś przestać wszystko bezmyślnie kraść z sieci.

Jedyną teksturę jaką wykorzystałem tutaj jest tekstura papieru, która była free to use na deviant arcie. Jedyne, które nie mam pojęcia czy było free to use to ten słaby kompas. Nie jestem żadnym laikiem i wiem na jakich zasadach to działą, więc zanim mnie oskarżysz łaskawie sprawdź albo zapytaj chopie.

(05.08.2016, 11:44)ALbatrOS Wrote: Nie przesadzasz trochę? Wiesz jak robi się takie mapy nie mając zdolności w kwestii rysowania (digital artów) grafiki? Wykorzystuje się gotowe tekstury, patterny (wioski, góry, lasy) i przedstawia kształt mapy. Tak to działa. Większość grafik map na deviantarcie (nawet tych, które wyglądają bardzo profesjonalnie) bazuje na materiałach wykorzystanych w sieci. Jeśli weźmiesz pod uwagę patterny gór, miast, lasów itd. to są one bardzo często wykorzystywane, bo ich autor specjalnie po to je stworzył i udostępnił na deviantarcie. Sam je miałem na komputerze zanim przeinstalowałem system.

Jeśli miałbym ocenić tę mapę to tak. Na pewno warto skupić się na większym "poszatkowaniu" (nie wiem jak to zgrabnie ująć) brzegów i rzek. Są one za proste, za ostre. Powinny być poszarpane jak to normalny brzeg. Zmieniłbym kompas, bo wygląda kiepsko. Wydaje mi się, że morze wyglądałoby lepiej bez tych patternów, ale tego na pewno nie powiem. Te ciemniejsze nakładki na teksturę lądu (np. ta obok nazwy "Erel") wyglądają trochę kiepsko.
Kształt wysp projektowałeś sam czy zrobiłeś to na chmurach/jakichś generatorach/czy czymś innym?

Co do tego 'poszatkowania' pewnie masz rację, ale też trzeba zwrócić uwagę na rozmiar tej mapy [skale]. Jeden z tych prostokątów utworzonych z siatek geograficznych to długość 80 mil. Jeśli mapa byłaby mniejsza to rzeczywiście taka opcja jaką podałeś byłaby dobra.
Kompas tak jak mówiłem do kitu xd
Co do tego patternu to też tak myślałem, ale wtedy to całe morze wygląda za gładko i myliło się z celem jaki chciałem uzyskać.
Niektóre te prześwity przez ląd mogłem jednak usunąć, ale jakoś nie zwróciłem większej uwagi na to.
Dzięki! Na przyszłość się przydadzą.

PS: Kszałt wyspy akurat tworzyłem sam bez chmur.
[Image: E2CgJWD.png]

Reply
Czyżby Orku był zazdrosny o umiejętności ?
Tak samo, słowa bez pokrycia. Jak już kogoś od złodziejaszków i nicpońów wyzywasz to podaj dowody.
Reply
Trochę hipokryzjo zawiało z twojej strony, bo sam bezmyślnie kradniesz grafiki z sieci(Google czy co tam chcesz), a potem po swojemu przerabiasz w programie. Popraw mnie jeśli się mylę...

Btw - ładna mapka...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)