Gothic Online Forums

Full Version: Powrót Husaria Role Play?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Ostatnio pojawiło się spore zamieszanie odnośnie powstawania serwerów Role Play do Gothic 2 Online. Na wstępie oczywiście dziękujemy, iż większość z nich uznała pomysł "Centralizacji rozgrywki" w jednym punkcie, za godny naśladowania, jesteśmy rad, że zainspirowaliśmy swoim pomysłem tyle nadchodzących serwerów!

Jednak czy pomimo zamieszania Husaria jednak się nie pojawi?

Nic z tych rzeczy! Przedstawiamy Wam nadchodzącą rewolucję w Role Play - Nowa Geneza Husaria-RP

[Image: vIQBXOG.jpg]

Wstęp

Tęskniłeś za niepowtarzalnym klimatem? Za poziomem Role Play, który pozwalał poczuć się jakbyśmy byli wewnątrz gry? Za emocjami przez które nie mogłeś spać, czekając z niecierpliwością na następną rozgrywkę?

Przeżyj to ponownie wraz z powrotem Husarii! Właśnie tak wracamy do Was z Wielkim Projektem nad którym pracowaliśmy przez ostatni czas! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zupełnie nowy system rozgrywki z zachowaniem realiów Role Play i wykluczeniem systemów P2W, czy MMO, jednakże zachowując możliwość rozwoju postaci poprzez rozgrywkę.
Kiedy start?
Obecnie kończymy pisanie skryptu, pierwsze testy gamemodu są przewidziane na drugą połowę grudnia.
Jaka mapa?
Wybraliśmy mapę Khorinis, jako że jest najlepsza do tworzenia rozgrywki, którą dla Was przygotowaliśmy oraz najlepiej pokrywa się z fabułą.
Tworzenie rozgrywki przez graczy!
Tak to właśnie Wy będziecie stawiać Khorinis na nogi, Wy będziecie tworzyć rozgrywkę i rozwijać fabułę! Wasze decyzje, zwykłych graczy, będą decydować o losie i prędkości rozwoju powstającego z kolan miasta.
Właśnie Wy zadecydujecie o frakcja, czy cechach jakie zostaną utworzone na serwerze!
Jesteśmy serwerem z bogatą historią mającą swe początki jeszcze za czasów pierwszego projektu multiplayera do gothica WinkZarys fabularny

Minął już ponad wiek odkąd Rhobar III zasiadł na tronie Królestwa Myrtany. Wybraniec bogów, który doprowadził do ich upadku i wygnania. Król który dążył do zjednoczenia królestwa słowem i mieczem, skąpawszy krainy w krwi i winie dosięgnął swego w sędziwym wieku, albowiem świat nie oszczędza wielkich ludzi, którzy to z wiekiem słabną i odchodzą pozostawiając po sobie swe dokonania i perspektywy przyszłości dla swoich następców. Myrtana, Nordmar, Varant, Wyspy Południowe, Wschodni Archipelag oraz opuszczone po najeździe orków Khorinis – wszędzie tam zapanował pokój, a krainy te utworzyły jedno Zjednoczone Królestwo, rządzone przez Rhobara IV, wieloletniego ucznia i przyjaciela wybrańca. Czuł on obowiązek kontynuowania kierunku w którym dotąd podążało królestwo. Wygnał on wszystkich orków oraz wytępił większość pomiotów dawnego boga zniszczenia. Gdy już tego dokonał skupił się na ustabilizowaniu sytuacji w państwie. Rozległe terytorium nie ułatwiało mu sprawowania władzy. Zdecydował się on podzielić ziemie na prowincje oraz wyznaczenie im namiestników podległych tylko jego osobie. Krok ten usprawnił znacząco funkcjonowanie mocarstwa. Lata mijały, wszystko zmierzało w najlepszym kierunku. Pokój i dobrobyt nie sprawił jednak, że król spoczął na laurach. Pozostało mu do zrealizowania jeszcze jedna misja, chęć realizacji dzielił z poprzednim królem. Ponowne osiedlenie wyspy Khorinis, miejsca gdzie wszystko się zaczęło, a także ważnego punktu wydobycia magicznej rudy i handlu.
Rozpoczęto zakrojone na ogromną skale przygotowania. Ludzie z całego imperium tłumnie zaczęli się zgłaszać na ochotników. Po kilku miesiącach wyruszyły świetnie zaopatrzone statki, a jakiś czas później miasto portowe nadawało się już do przyjęcia pierwszych osadników. Z uśmiechem na twarzy odszedł Rhobar czwarty król tego imienia. Spełniony i spokojny o przyszłość państwa, gdyż po nim na tronie zasiadł nie kto inny jak prawnuk Rhobara III. Młody, zaradny i ambitny mężczyzna szybko zdobył poparcie możnych oraz ludu. Jako, że Khorinis zostało odbudowane począł ekspansję Nieznanych Krain, pozostawiając Khorinis w rękach gubernatora i jego oddziału straży oraz garstce osadników mających za zadanie przywrócić świetność Khorinis!
Skrypt

Pomimo iż lubimy inspirować niestety nie podzielimy się tym co będzie, bo inaczej nie będzie to niespodzianka Wink
Możemy jedynie zdradzić, że oczywiście będą tam podstawowe komendy czatu, panele, system handlu, czy rozwoju postaci, który będzie pozwalał na progres, jednak wykluczy w zupełności motywy MMO, czyli nie będzie głupich questów na zbieranie rzepy dla NPC! Jednak o tym przekonacie się w dniu premiery, czyli dopiero w przyszłym roku.
Przygotowaliśmy również kilka ciekawszych rozwiązań i kodów, dzięki którym rozgrywka będzie dawała przyjemność na najwyższym poziomie.
Systemy
Postanowiliśmy wprowadzić tak zwane systemy, czyli zasady i działania pozwalające na realizm rozgrywki. Przygotowaliśmy np. system domków, podatków, zakładania biznesu. Pozwolą nam one na napędzanie gospodarki i co najważniejsze realny wpływ na nią! Pieniądze, doświadczenie, wpływy nie będą brały się z przysłowiowej "dupy". Za wszystko będą odpowiedzialne systemy, a za np. niepłacenie podatku zapuka do nas oddział straży miejskiej! Dajemy Wam możliwość wykazania się sprytem i umiejętnościami walki o swoje interesy.


Czy to kolejny "pseudol"?

Długo debatowaliśmy na temat stworzenia serwera profesjonalnego, a serwera "pseudo" role play. Wynikiem większości głosów padła decyzja, że bierzemy się za to profesjonalnie. Przygotowaliśmy dla Was więc:
Karty Postaci, Discorda, Stronę WWW bez reklam, FanPage, Skrypt pisany od 0, Systemy rozgrywki.
Są to jednak jedynie narzędzia, które wspomogą osiągnięcie pełnego profesjonalizmu rozgrywki. Jak dalej będziemy do tego dążyć? Dowiecie się przed beta testami na które będziemy Was gorąco zapraszać!


Czy szukamy ludzi do ekipy?


Oczywiście, więcej znajdziecie na naszym FanPage'u oraz stronie WWW Wink

Ekipa:
Kofi
Mazi
Natius
Sebcool
Aspioo
Wieri
Stevano
Aragorn


Dane techniczne:
Platforma: Gothic 2 Online
strona www: husaria-rp.pl
discord: znajduje się na stronie www
FanPage: Husaria-RPPostaw na doświadczenie w zapewnianiu ludziom rozrywki na najwyższym poziomie!
Oddawać husarie dziobakowi kurwy!
(12.12.2018, 22:55)Eryk Wrote: [ -> ]Oddawać husarie dziobakowi kurwy!

Każdy został powiadomiony o wznowieniu projektu, Dziobak się nie zgłosił Wink
Nic nie wiedziałem o reaktywacji, przykre jest to, że w taki sposób zostałem potraktowany przez stara ekipę, jako osoba która budowała przez lata ten projekt.
Jakim cudem ściągnęliście Stevano xD
1. Projekt jest tworzony od dłuższego okresu(kila przerw), a sam Dziobak był podczas początków reaktywacji i był poinformowany (nawet miał jakieś konto na FB fejk czy jakoś tak, żeby się z nami kontaktować).
2. Kofi dobrze stwierdził, że każdy był poinformowany, a Dziobak się nie zgłosił na ponowną próbę pociągnięcia projektu dalej.
3. Stevano jest od samego początku projektu, pomaga nam, lecz nie jest w stanie w 100% angażować w projekt, ponieważ to już nie te czasy co kiedyś.

Dodatkowo, na nazwę Husaria-RP Dziobak nie wykupił praw, więc nazwa nie należy do niego. Projekt tworzyły sporo osób i wielu z nas spędziło przy nim sporo czasu, a stwierdzenie, że
Ty budowałeś ten projekt (co jest brzmi jako, że tylko Ty to robiłeś) jest wręcz samolubne. O projekcie byłeś poinformowany, bo reaktywacja nie trwa od miesiąca, czy dwóch, ale już od dłuższego czasu projekt był wznowiony. Faktem jest to, że właśnie teraz mamy jakiekolwiek widoczne efekty naszej pracy i informujemy większą partię graczy o tym.

Dodatkowo, każdy gracz, który zasłużył się kiedykolwiek temu serwerowi będzie występował na liście "chwały", która jest prowadzona od lat, a na forum otrzyma wyróżnienie.
(13.12.2018, 01:41)GrubyMazi Wrote: [ -> ]1. Projekt jest tworzony od dłuższego okresu(kila przerw), a sam Dziobak był podczas początków reaktywacji i był poinformowany (nawet miał jakieś konto na FB fejk czy jakoś tak, żeby się z nami kontaktować).
2. Kofi dobrze stwierdził, że każdy był poinformowany, a Dziobak się nie zgłosił na ponowną próbę pociągnięcia projektu dalej.
3. Stevano jest od samego początku projektu, pomaga nam, lecz nie jest w stanie w 100% angażować w projekt, ponieważ to już nie te czasy co kiedyś.

Dodatkowo, na nazwę Husaria-RP Dziobak nie wykupił praw, więc nazwa nie należy do niego. Projekt tworzyły sporo osób i wielu z nas spędziło przy nim sporo czasu, a stwierdzenie, że
Ty budowałeś ten projekt (co jest brzmi jako, że tylko Ty to robiłeś) jest wręcz samolubne. O projekcie byłeś poinformowany, bo reaktywacja nie trwa od miesiąca, czy dwóch, ale już od dłuższego czasu projekt był wznowiony. Faktem jest to, że właśnie teraz mamy jakiekolwiek widoczne efekty naszej pracy i informujemy większą partię graczy o tym.

Dodatkowo, każdy gracz, który zasłużył się kiedykolwiek temu serwerowi będzie występował na liście "chwały", która jest prowadzona od lat, a na forum otrzyma wyróżnienie.

1. Nic mi o tym nie wiadomo
2. Nic mi o tym nie wiadomo
O czym ty wgl mówisz jakie wykupienie praw? To jest tylko gra jeśli byli byście w porządku w stosunku do mnie powinniście mnie poinformować że chcecie reaktywować serwer, ja ten serwer stworzyłem i ja go prowadziłem przez lata z pomocą wielu osób które widnieją w waszej ekipie, słabe to, ale nie mam zamiaru się z wami kłócić, w waszej zapowiedzi nawet nie ma zmianki jakie osoby założyły ten projekt, a byłem to ja i Ostoja, amen
Macie wykupioną licencje IPB?
(12.12.2018, 23:06)Dziobak Wrote: [ -> ]Nic nie wiedziałem o reaktywacji, przykre jest to, że w taki sposób zostałem potraktowany przez stara ekipę, jako osoba która budowała przez lata ten projekt.

Informacja pojawiła się na:
- Facebooku (grupa, fanpage)
- GG u mnie i u Maziego ( miałeś nas w znajomych Wink )

Możemy więc stwierdzić, że po prostu przegapiłeś. Zdarza się...

Pomimo iż współpraca między nami a Tobą nie układa się nigdy za dobrze, to jeśli chcesz to jako pionier jak najbardziej będziesz powitany z honorami. Zapraszamy do projektu! Z resztą pomyśleliśmy, że skoro się nie zgłosiłeś, a znamy Cię kilka lat, to pewnie zgłosisz się w przyszłości i z myślą o Tobie stworzyliśmy rangę: Zasłużony.

(13.12.2018, 10:26)Quarchodron Wrote: [ -> ]Macie wykupioną licencje IPB?

Strona jest obsługiwana za pomocą darmowego silnika MyBB


#Edit: Od jakiegoś czasu Sebcool pracuje nad Halą Sław, ale projekt jest póki co w powijakach(przez studia), tam na pewno się znajdziesz Dziobak
(13.12.2018, 10:52)Kofi Wrote: [ -> ]
(12.12.2018, 23:06)Dziobak Wrote: [ -> ]Nic nie wiedziałem o reaktywacji, przykre jest to, że w taki sposób zostałem potraktowany przez stara ekipę, jako osoba która budowała przez lata ten projekt.

Informacja pojawiła się na:
- Facebooku (grupa, fanpage)
- GG u mnie i u Maziego ( miałeś nas w znajomych Wink )

Możemy więc stwierdzić, że po prostu przegapiłeś. Zdarza się...

Pomimo iż współpraca między nami a Tobą nie układa się nigdy za dobrze, to jeśli chcesz to jako pionier jak najbardziej będziesz powitany z honorami. Zapraszamy do projektu! Z resztą pomyśleliśmy, że skoro się nie zgłosiłeś, a znamy Cię kilka lat, to pewnie zgłosisz się w przyszłości i z myślą o Tobie stworzyliśmy rangę: Zasłużony.

(13.12.2018, 10:26)Quarchodron Wrote: [ -> ]Macie wykupioną licencje IPB?

Strona jest obsługiwana za pomocą darmowego silnika MyBB


#Edit: Od jakiegoś czasu Sebcool pracuje nad Halą Sław, ale projekt jest póki co w powijakach(przez studia), tam na pewno się znajdziesz Dziobak
Gadasz głupoty, nigdy współpraca się nie ukladała ale wiele miesięcy byliście w zespole mojego projektu, śmiech na sali XD
GG nie używam więc ten twój argument też jest słaby, okradliście mnie z projektu i na tle jego wcześniejszej popularności chcecie stworzyć coś własnego, żałosne
Pages: 1 2 3